حرفه ای سورینت راه آهن
نخستین باشگاه ورزشی
 

به سوی تعالی

Home  /   به سوی تعالی
به سوی تعالی

به سوی تعالی

مأموریت و چشم انداز باشگاه سورینت:


باشگاه راه آهن در سال 1316 هجری شمسی  به عنوان اولین باشگاه ورزشی ایران شروع به فعالیت کرد و در طی دوران فعالیت خود فراز و نشیب های بسیار را تجربه نموده است.


شهرت باشگاه راه آهن در ورزش بیش از نتایج کسب شده به خاطر تربیت و پرورش بازیکنان مستعد در دهه های گذشته بوده است.
این باشگاه در سال 1390 هجری شمسی همگام با اجرای اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین بنگاه ورزشی دولتی به بخش خصوصی و در سال 1391 هجری شمسی به مجموعه هولدینگ سورینت واگذار و نام آن به سورینت تغییر پیدا نمود.


مالکین و سرمایه گذاران جدید باشگاه با توجه به کارهای کارشناسی انجام شده بر این باورند که : ورزش حرفه ای به خصوص فوتبال در جهان امروز دیگر یک ورزش نیست بلکه  کارکردهای نهاد خانواده ، اقتصادی ، فرهنگی، اجتماعی و حتی هنری را شامل می شود.


ورزش در دنیای امروز زمینه ساز صلح ، نشاط ، یکپارچگی و هم افزایی فرهنگها در دنیا می باشد .لذا با توجه به رشد جمعیت جوان و ورزش دوست کشور ، مالکین و مدیران اقدام به سرمایه گذاری باشگاه با نگاهی متفاوت نموده اند.


آنها بر این اعتقادند که جذابیت در ورزش فقط با نتیجه حاصل نمی گردد بلکه عوامل دیگری نیز در آن تاثیر گذار می باشد که باعث مورد توجه قرارگرفتن ورزش در مجامع بین المللی شده است بنابراین چشم انداز خود را برای باشگاه سورینت به صورت ذیل تداعی نموده است:


–    ما می خواهیم از طریق ورزش ، خود و استعدادهایمان را در باشگاه بشناسیم و آنها را شکوفا کنیم.
–    ما می خواهیم از طریق ایجاد گروههای مرجع سالم به اشاعه ورزش و در نتیجه سلامت جامعه کمک کنیم.
–    ما می خواهیم از طریق ایجاد مشارکت و تعامل با اسپانسرها به معرفی صحیح محصولات آنها کمک کنیم.
–    ما می خواهیم به جامعه خود از طریق ایجاد اوقات فراغت سالم خدمات رسانی کنیم.
–    ما می خواهیم از طریق کانالهای درست ، استعدادهای ورزش جامعه خود را شناسایی و با تربیت و آموزش اصولی و حرفه ای حضور موثر در عرصه ملی و بین المللی را برای آنها مهیا نماییم.
–    ما می خواهیم از طریق تولید علم در ورزش در بین باشگاه های ورزش در ایران پیشتاز باشیم.
–    ما می خواهیم از طریق حضور باشگاه در مجامع بین المللی ، فرهنگ و ارزشهای ایرانی را به جامعه جهانی معرفی نماییم.


برای ما مهم نیست که در این راه چه نقشی داشته باشیم ، مالک باشیم ، بازیکن باشیم ، تماشاگر یا اسپانسر و … مهم این است که حرکتمان به سوی تعالی باشد و از این طریق است که ما “می خواهیم” را به “می توانیم” تبدیل نماییم.


مالکین و مدیران باشگاه به خوبی آگاهند که جهت رسیدن به تعالی پس از توکل به خدا باید به تقویت توانمند سازهای خود که همانا دانش مدیران ، توانایی فنی بازیکنان ، حضور گرم تماشاگران و طرفداران تیم ، علم کادر فنی، تلاش ستاد و مناسب بودن استراتژیهای آن می باشد را در سایه تعامل و رشد متناسب آنها مورد توجه قراردهد از این طریق است که می توان انتظار نتایج خوب را برای دستیابی به چشم انداز باشگاه داشته باشیم این همان مکتب سورینت است مکتبی که برگرفته از هنر ، دانش و ادب ایرانی است.

Leave a comment